Wygoda za jednym kliknięciem

Wygoda za jednym kliknięciem

Chcesz gotować sprawniej i smaczniej?

 

Smażysz, pieczesz, podajesz, przechowujesz, a na koniec zmywasz – ręcznie lub w zmywarce. A wszystko to przy użyciu jednej patelni. Jak to możliwe? Seria Tefal Ingenio została stworzona tak, by dać Ci maksimum możliwości. Dzięki odpinanej rączce i trwałemu materiałowi możesz używać Ingenio dokładnie tak jak zechcesz – na płycie grzewczej, w piekarniku lub w lodówce, bez ryzyka zniszczenia materiału, a co najważniejsze – oszczędzając mnóstwo miejsca! Wierzymy, że kiedy zestaw Ingenio trafi w Twoje ręce, znajdziesz dla niego wiele kreatywnych zastosowań, ale niektóre przedstawiamy już teraz, by Cię zainspirować. 

Wygoda za jednym kliknięciem

Wygoda za jednym kliknięciem

Lepszy sposób na przechowywanie patelni i garnków

Być może Twoja kuchnia nie jest tak duża, jakbyś tego chciał, albo rodzinne potrzeby sprawiają, że musisz zmieścić w niej bardzo dużo sprzętu. To wszystko sprawia, że brakuje miejsca, a układanie naczyń zaczyna przypominać grę Tetris na poziomie zaawansowanym. 
Odłączana rączka sprawia, że garnki i patelnie Ingenio można włożyć jedną w drugą, co pozwala zaoszczędzić nawet 50% przestrzeni w szafce. Samą rączkę możesz natomiast przechowywać w szufladzie, a w razie potrzeby dopiąć w kilka sekund i po prostu zacząć gotować. 

Aby mycie naczyń było łatwiejsze

Ręczne mycie garnków i patelni to zawsze nie lada wyzwanie. Zajmują dużo miejsca w zlewie, a dodatkowo opłukiwanie jest bardzo problematyczne ze względu na nieruchome uchwyty. 
Zapewne znasz sytuacje, w której woda, uderzając o garnki, ląduje na Twoim ubraniu i… wszystkim dookoła. Podobny problem pojawia się przy układaniu rzeczy w zmywarce. Rączki i uchwyty sprawiają, że naczynia zajmują ogromnie dużo miejsca, a dodatkowo ciężko je dopasować. Odpinana rączka Ingenio rozwiązuje ten problem, ponieważ w zmywarce umieszczasz jedynie rondelki lub patelnie, przez co wszystko staje się o wiele łatwiejsze.

Ingenio w piekarniku

Rączki i uchwyty wykonane z różnych tworzyw często nie są dostosowane do używania ich w piekarniku, co znacznie ogranicza możliwości użycia garnków. Dzieje się to głównie przez brak odporności na wysokie temperatury. Z Ingenio problem ten właściwie przestaje istnieć. 

Po odpięciu rączki, zarówno patelnie, jak i garnki mogą spełniać funkcję form do pieczenia, a dzięki ich nieprzywierającej i nieprzypalającej powłoce, Ty w zasadzie możesz zrezygnować ze wszystkich innych naczyń do piekarnika.

Wyjmowanie z piekarnika bez użycia rękawic

Odpinane rączki Ingenio są bardzo łatwe w montażu i demontażu, a zrobisz to bez dotykania aluminiowego naczynia. Wystarczy szybki ruch, jeden klik, a rączka dopasuje się do naczynia. Dzięki temu Ty możesz błyskawicznie wyjąć je z piekarnika bez ryzyka, że możesz się poparzyć. 

Inegnio do lodówki

Zapewne bliskie są Ci sytuacje, w których zostaje zbyt dużo jedzenia i żeby je przechować, należy wykonać mnóstwo dodatkowych czynności, jak chociażby – dobranie odpowiedniego pojemnika, a następnie przełożenie dania.  Ingenio to odpowiedź na ten problem, która zapewnia nie tylko wygodę, ale i oszczędność czasu. Odpinana rączka i hermetyczne pokrywki pozwalają na przechowywanie potrawy w lodówce w tym samym naczyniu, w którym zostało przygotowane. W ten sposób masz gwarancję, że Twoje potrawy zachowają świeżość i wszystkie składniki odżywcze. 

Ingenio na stole

Naczynia Ingenio to nie tylko gotowanie i przechowywanie. Wychodząc naprzeciw nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom, zestawy Tefal zostały stworzone tak, by mogły służyć również do serowowania potraw. Funkcja ta zapewnia szereg korzyści.

Po pierwsze: oszczędność pieniędzy. Nie musisz już kupować wielu kompletów zastawy.

Po drugie: oszczędność miejsca – jeden komplet naczyń, które możesz dowolnie wykorzystywać, bez konieczności posiadania wielu sprzętów. 

Po trzecie: smak – Ingenio znacznie dłużej podtrzymuje temperaturę serwowanego dania, co sprawia, że możesz cieszyć się jego wspaniałym aromatem przez długie godziny biesiadowania.

Aby patelnia stała się garnkiem i odwrotnie

Główną różnicą między patelnią, a garnkiem jest rodzaj i wielkość uchwytu. W Ingenio, rączkę możemy dowolnie odpinać i przypinać, co sprawia, że patelnię zamieniamy w garnek i odrotnie, a przez to nie musimy posiadać zbyt wielu naczyń.

Odpinana rączka, wytrzymały materiał, możliwość używania w różnych warunkach. To wszystko sprawia, że zestaw Ingenio z powodzeniem zastąpi nam wszystkie inne garnki. 

Tagi

Czy ten artykuł był pomocny?